• PROJEKT: Do škôlky sa tešíme.

​​Nadácia Pontis a Bekaert pomáha.​​​​​​​

Cez OZ Dospelí pre deti pani učiteľka PaedDr. Lucia Škarítková (predsedkyňa Dospelí pre deti) vytvorila projekt Do škôlky sa tešíme. Ako kolektív chceme poskytnúť deťom to najlepšie, čo ponúka moderná pedagogika v súčasnosti. Hľadali sme cestu ako doplniť pani učiteľkám školenia a deťom pomôcky  na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu. Chceme rozvíjať matematické myslenie detí hravou a zábavnou formou podľa profesora Hejného a doplniť vzdelávacie programy pre deti, ktorými ich naučíme pracovať s digitálnymi technológiami ako to vyžaduje výchovno-vzdelávací proces v MŠ. Snažíme sa, aby deti v škôlke rástli podľa súčasných potrieb doby, v ktorej žijeme. Vďaka podpore od Nadácie Pontis a Bekaert pomáha sa pani učiteľky zúčastnili školení o Hejného matematike a o digitalizácii a informačných technológiách Emil na cestách. Z dotácie projektu sme doplnili aj didaktické pomôcky. Získané poznatky s radosťou využívame počas edukačných aktivít s deťmi.         Ď A K U J E M E.

Hejného matematika a Emil na cestách.

• Nocovačka ŽABKY

• 1.7.2022

Posledný týždeň školského roku sme ukončili prespávačkou v škôlke. Žabky sa na ňu veľmi tešili. Čakal na nich bohatý program. Ráno si deti urobili tortu. Chystali sme sa osláviť narodeniny a meniny všetkých detí, ktoré budú oslavovať cez prázdniny. Nocovačka začala pokladovkou. Deti plnili rôzne úlohy, za každú dostali časť nápovedy. Na poslednom stanovišti dostali klúč k šifrovačke. Poklad bol ukrytý v malom domčeku. V truhlici boli pre deti ukryté darčeky v podobe vakov a tiež popcorn. Po úžastnej večeri, ktorú si tiež nachystali deti na nás čakalo kino. Po kine schovávačka po škôlke s baterkami. Deti sa pred spaním pomodlili a ďakovali za krásny deň. Vyspali sa do krásneho nového dňa.