• Roráty 2. adventný týždeň

• 11.12.2018

V dnešnom evanjeliu Ježiš rozpráva príbeh o ovciach. Ak sa čo i len jedna stratí zanechá 99 a ide ju hladať. Don Janko SDB nás v kázni vyzval aby sme sa aj my v škôlke porátali a pomodlili sa za všetky detičky, čo dnes do škôlky neprišli.

• Obnovenie zasvätenia P. Márii

• Pred slávnosťou Nepoškvrneného počatia Panny Márie sme si opäť obnovili svoje zasvätenie. Pred tým sme sa deti pýtali, či chcú darovať svoje malé srdiečko Panne Márii, aby ho chránila pred každým zlom, ktoré im chce uškodiť. Nemuseli sme ich presviedčať, hneď boli ruky hore. S vrúcnosťou sme jej zaspievali piesne a pomodlili sa spoločne 1 desiatok ruženca. Potom sme pristúpili k samotnej modlitbe zasvätenia. A teraz sú deti, ich rodičia a zamestnanci v Máriinom Nepoškvrnom Srdci. Nech nám jej orodovanie prinesie v tomto období adventu pokoj a radosť!

• sv. Mikuláš, príď medzi nás!

• Najčastejšia otázka dnešného rána bola: "A príde dnes sv. Mikuláš? V iné dni sa deti učia postupne zorientovať v čase, ale dnes presne vedeli, aký je deň. Sv. Mikuláš naozaj prišiel aj so svojím sprievodom, dvoam anjelmi a sv. Františkom. Anjeli mu pomohli rozdať deťom darčeky, ale tiež aj uniesť množstvo ich kresieb. Mikuláš ich pochoválil ako krásne vystihli jeho podobizeň. Z neba im odovzdal ešte pozdrav od sv. Alžbety a pomaly sa pobral ďalej, aby rozdávaním urobil radosť aj iným.

• Príprava adventných vencov

• 29.11. 2018

Vo štvrtok sme s deťmi tvorili adventný veniec. Naše deti sú veľmi šikovné. Sovičky s pani učiteľkami nám na dvore nastrihali čečinu aby sme si mohli vytvoriť základ. Myšky sa postarali o sviečky a teta Monička nám zasa s  pani učiteľkou Luckou zabezpečila ozdoby na veniec. Už sme pripravený na požehnanie vencov.

• Vyvrcholenie oslavy našej patrónky

• Vyvrcholením oslavy našej patrónky bola sv. omša v kostole. Don Peťo prezradil deťom veľké Alžbetkine tajomstvo, ktoré ona objavila vo svojom živote a naplno ho uskutočňovala. Totižto, že Božie kráľovstvo k nám prichádza vtedy keď sa modlíme a keď robíme dobré skutky. Vtedy sa menia naše srdcia ale aj svet okolo nás. Záverom týždňa sa konala ešte kráľovská hostina a kráľovský tanec. Rytieri sa naučili ako pozvať princezné do tanca a stalo sa aj to, že popoluška niekde stratila črievičky.

• Týždeň so sv. Alžbetou

• Uplynulý týždeň sme prežili v naše škôlke so sv. Alžbetou. V prvý deň sme si pripomenuli krátkym divadlom príbeh z jej života o tom ako pomohla chorému človeku a priviedla ho k sebe na hrad. Ten sa napokon premenil na Ježiša. To boli kľúčové slová celého týždňa: Alžbetka, pomoc, starí a chorí ľudia. Deti sa snažili potešovať Pána Ježiša konaním dobrých skutkov, za ktoré lepili kvetiny a listy na Alžbetkin plášť. V utorok vyrobili pre svojich starých rodičov koláčiky a v stredu sme sa pri obraze Panny Márie Trnavskej pomodli za nich a za všetkých starých a chorých.

• Dušičky

• 8.11.2018

Aj naše detičky sa snažia získať úplné odpustky za duše v očistci. Sovičky a Ježkovia boli na Morovej kaplnke a Myšky zasa na Kalvárii. Vďaka počasiu sme zažili krásnu prechádzku.

• Sokoliari Falconarii

• 23.10.2018

Dnes ku nám do škôlky prišli SOKOLIARI. Priniesli nám ukázať 5 dravcov. Nechýbala medzi nimi aj najväčšia sova, ktorá žije na slovensku - Výr Skalný po latinsky BUBO BUBO. Deťom sa najviac páčil lenivý Orol Stepný, ktorý síce vyzerá nebezpečne, ale výzor klame. Vie uloviť len malé zvieratá ako sú myši a hraboše. Pozorovali sme aké sú rýchle, ako vysoko vedia lietať a tiež aké majú perie. Už z diaľky sme ich počuli, keďže vydávali špecifický zvuk. Vystúpenie sa nám veľmi páčilo :)

• Milión detí sa modlí za svet

• Aj naše deti sa dnes odhodlane zapojili do reťazovej modlitby. Presne o 9.00 sme sa stretli v prítmí  sovičkovej triedy a začali sme modlitbu svätého ruženca. Úmysel, ku ktorému nás pozval sv. otec František nám svietil rovno pred očami- bol to glóbus ako symbol celého sveta. Na oživenie sme si pomedzi to zaspievali aj niekoľko piesní. Do našich sŕdc sa nasťahoval pokoj a radosť. Na deti zapôsobila táto modlitba Panny Márie natoľko, že pri zaspávaní bolo počuť ako si niektorí v tichu šepkali „Zdravas Mária...“

• Zrušená akcia

• Októbrová akcia Milión detí sa modlí ruženec sa z dôvodu chorobnosti ruší. Vopred ďakujeme za pochopenie.

• Gazdovský dvor Náš SEN

• 10.10. 2018

Začiatkom októbra sme sa s deťmi vybrali na výlet. Gazdovský dvor Náš Sen nás privítal vo veľkej paráde. Krásne počasie a všade samé zvieratká. Niektoré behali pomedzi nás a niektorým sme zasa vstúpili do domčekov/ ohrád my. Teta prevádzkarka nám dala aj granulky aby sme zvieratká mohli kŕmiť. Deti boli odvážne a zvieratká nielen hladkali a kŕmili, ale aj česali. Deti k odvahe povzbudili aj pani učiteľky a tetu Moničku. Na Gazdoskom dore sa deťom veeeeeeľmiii páčilo. Určite tam ešte prídeme.

• Poďakovanie za úrodu

• 4.10. 2018

Presne v deň sviatku svätého Františka sme aj my v škôlke mali veľkú slávnosť. Don Peťo SDB nám prišiel požehnať úrodu, ktorú si deti priniesli. Po požehnaní sme sa odobrali na hostinku do našej záhrady. Teta školníčka nám pripravila čajík a pani učiteľky ovocie.