• Vážení rodičia a priatelia MŠ,

• pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces v materskej  škole darovaním 2% z dane.

Tento rok je možné rozhodnúť sa, ktoré triedy chcete podporiť.

OZ Alžbetka- zriadené pre triedy CMŠ na Ustianskej 11

alebo

OZ Dospelí pre deti- elokované triedy CMŠ na T. Vansovej 1

Obchodné meno alebo názov:

Občianske združenie ALŽBETKA pri Cirkevnej materskej škole sv. Alžbety

Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo:

Ustianska 11, 917 01 Trnava

Právna forma:

Občianske združenie

IČO:

421 578  54

Ak ste minulý rok podporili poukázaním 2% z daní alebo iným darom OZ Dospelí pre deti, ktoré je tu pre elokované triedy CMŠ sv. Alžbety, veľmi si to ceníme a zo srdca Vám ĎAKUJEME !

Zo získaných prostriedkov sme zaplatili altánok, farby a potreby na maľovanie plota detskými motívmi, spolufinancovali sme preliezku sumou 666 Eur, kúpili sme drobné hračky, pomôcky a rôzne materiály pre MŠ. Akýkoľvek finančný dar má pre nás veľký význam, prostriedky z neho využívame na rozvoj elokovaných tried CMŠ sv. Alžbety.

Tento rok  by sme chceli použiť získané financie  na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu, doplnenie športových a didaktických pomôcok a vybavenia, na nákup montessori pomôcok, na kúpu veľkého Betlehemu, na školenia pre pedagogických zamestnancov, na doplnenie hračiek, na aktivity spojené s upevnením kolektívu a na organizáciu rôznych zážitkových a vzdelávacích akcií.

POSTUP PRE ZAMESTNANCOV

1. Do 15.02.2021 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
        2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
        3. Z tohto Potvrdenia si zistíte dátum zaplatenia dane a vypočítate:
          1. 2 % z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2020 neboli dobrovoľníkom. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €.
          2. 3 % z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2020 dobrovoľnícky pracovali a získate o tom potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2020 dobrovoľnícky pracovali. Všetci, čo ste chodili na brigády, kopali, rýľovali, kosili trávu, chystali občerstvenie, prevážali, montovali, opravovali,prevážali, nakupovali pre škôlku, napíšte mail na skaritkovalucia@gmail.sk alebo sms na 0905121251 a toto potvrdenie vám doručime.
        4. Údaje napíšte do VYHLÁSENIA (ktoré si stiahnete z tejto stránky) spolu so sumou, ktorú chcete poukázať.
        5. Ak nám chcete oznámiť, že ste nám zaslali svoje 2 % (3 %) , zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas zo zaslaním Vašich údajov (zobrazí sa nám len meno a adresa, nie však poukázaná suma), to je novinka od roku 2016.
        6. Obe tieto tlačivá, teda VYHLÁSENIE spolu s POTVRDENÍM O DOBROVOĽNÍCKEJ ČINNOSTI, doručte do 30.04.2021 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
        7. Daňové úrady majú 90 dní na to, aby previedli Vaše 2 % (3 %) v náš prospech.

OZ Alžbetka minulý rok nebolo registrované, ale opäť ho spúšťame, keďže by sme radi pokračovali v rekonštrukcii školy, ktorá sa začala v r. 2012.

Plán: rekonštrukcia WC a maláckej triedy, oplotenie školskej záhrady, výmena opotrebovaných kuchynských spotrebičov.

Podporiť nás môžete aj zaslaním finančného daru na účet

OZ Alžbetka vo VÚB banke: SK32 0200 0000 0025 8385 6853

OZ Dospelí pre deti vo Fio banke: SK4883300000002601536416

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, spolu s deťmi vám už vopred srdečne ďakujeme!

Pripravili sme pre vás stručný návod.

• Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?
    1. Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
    2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
    3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
    4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
    5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
      Obchodné meno alebo názov: Občianske združenie DOSPELÍ PRE DETI
      Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Križovany nad Dudváhom 360, 91924 Križovany nad Dudváhom
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 42297915
    6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Podávate si daňové priznanie sami?
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
    3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 42297915
    4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Postup pre právnické osoby
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
    3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 42297915
    4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
    5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.