• Týždeň detskej radosti - Štvrtok

• 3.6.2021

Maláčikovia si pre ostatné detičky pripravili divadielko na námet rozprávky Škaredé káčatko. Rozprávali sme sa o postoji ostatných zvieratiek na farme. Odsúdenie a posmievanie nieje pekné. Na záver sme si zatancovali kačací oslavný tanec. Tak ako káčatko sa premenilo v krásnu labuť aj naša hodnota v Božích očiach je nevyčísliteľná. Odfotili sme sa na pamiatku a zdôraznenie našej hodnoty. Občerstvili sme sa banánom.

• Týždeň detskej radosti - Streda

• 2.6.2021

V stredu ku nám prišla rozprávka Červená Čiapočka. Neprišla sama. Prišiel aj VLK. Niekde sa jej stratili chutné dobroty z jej košíčka a tak nemala čo zaniesť babičke. Našou úlohou bolo nájsť tieto dobroty. Deti sa občerstvili chutným melónikom.

• Týždeň detskej radosti - utorok

• 1.6. 2021

Utorok nás privítala macocha z rozprávky o Popoluške. Čakalo nás triedenie všakovakých hračiek, ale aj  šošovice a iných strukovín. Na občerstvenie sme si zajedli hrozienko a po výdatnom spánku na nás čakala výživa a brumík.

• Týždeň detskej radosti - Pondelok

• 31.5. 2021

Pri príležitosti medzinárodného dňa detí sme  začali oslavy aj v našej CMŠ -Týždňom detskej radosti. Prvý deň sme sa obliekli do bielej farby a vyzdobili sme si triedy. Porozprávali sme si rozprávku o Šípkovej Ruženke. Tak ako princ, ktorý ju prišiel zachrániť aj my sme museli zdolať prekážkovú dráhu. V domčeku nám princezná nechala odkaz - šípovú ružu. Deti majú každý deň po aktivitách nachystané nejeké ovocie vo farbe dňa. V pondelok to bola jabĺčková hostinka.

• Slovensko u Ovečiek

• 20.5.2021

U Ovečiek prebehol Slovenský týždeň, počas ktorého mali deti možnosť spoznať Slovensko, aj jeho históriu. Deti si vyskúšali činnosti zo života našich predkov: dojenie kravy, šlapanie kapusty, pranie plienok v potoku či slávnostné obliekanie do tradičného kroja. Vďaka povestio zbojníctve sa Ovečky preniesli do čias Juraja Jánošíka a tak spoznali jeho neľahkú cestu života, ktorá bola postavená na jeho pomoci núdznym. A preto poklad, ktorý Jánošik skryl na našom dvore, si Ovečky nenechali pre seba, ale rozdali iným (škôlke).

• Cesta do rozprávky - Levíci

• 28.5. 2021

Levíci sa vydali na cestu do rozprávok, na želanie profesora Hejného stavali hrad pre Popolušku a domčeky pre 3 prasiatka. So Snehulienkou a 7 trpaslíkmi hľadali poklad. Našli škatuľky, kde mali trpaslíci ukryté slovné tajomstvá a tiež céčka na výrobu náramkov. Rozprávku Domček, domček si s radosťou zahrali dvakrát. S Červenou čiapočkou sa vydali na cestu lesom, kde sa poriadne rozcvičili a zatancovali si na rozprávkovej lúke plnej zvieratiek.

• Mackovia v rozprávke.

• 25.5.2021

Mackovia sa tento týždeň prenášajú z rozprávky do rozprávky. Po divadielku o Medovníkovom domčeku deti hodnotili správanie postáv, hľadali dobré a ze vlastnosti učinkujúcich postáv v rozprávke. Zlo bolo porazené dobrom a vzájomnou láskou Janka a Marienky. Po rozprávke si deti vyfarbovali medovníčky z papiera.

• Týždeň u Levíkov sa niesol v téme MAMINKA.

• 8.5.2021

Celý týždeň sme sa pripravovali na DEŇ MATIEK. Posadené kvetinky sme poctivo polievali, pre maminky sme pripravovali videá, učili sa básničku, tancovali, tvorili srdiečka a pohľadnice, kde sme maminkám vyjadrili svoju vďaku a lásku. Aj našu nebeskú maminku, Pannu Máriu, sme pozdravili počas vychádzky a zverili jej svoje prosby za naše maminky.

• Na záhradke a na poli

• 30.4.2021

Témy tohtotýždňových aktivít sa niesli v znamení na záhradke, na poli a v lese. Deti sa s pani učiteľkami rozprávali o rôznych druhoch zvieratiek. Zajačiky si vyskúšali modelovanie zvieratiek z kategórie HMYZ. Myšky sa venovali zvieratkám, ktoré žijú na poli a Orly skúmali život zvierat v lese. Na záver týždňa orlíky vyrábali vtáčie hniezdo z vopred pozbieraného prírodného materiálu.

• Aprílové dni v triede Levíkov.

• 28.4.2021

Po dlhej prestávke sme sa znovu stretli vo svojich triedach, čakali nás tu nové didaktické pomôcky s hračky. Apríl sa niesie v témach: jar, Slovensko,vtáci, predmety, výrobky a triedenie odpadu.

• Jar je tu

• 23.4.2021

Naše zajačiky usilovne tvorili jarné inšpirácie. Maláčikovia sa tiež pridali s témami jarné kvety a zdravý životný štýl. Predškoláci si vyskúšali sadenie na našej záhradke.

• Prvý týždeň škôlky po trojmesačnej "pauze"

• 11.4.2021

Nielen nám chýbali deti a túžili sme sa navrátiť do starých kolají. Ale aj deti si chýbali navzájom. Vstrebanie troch mesiacov odluky od kamošov prebiehalo veľmi rýchlo. Malé slzičky niekedy prišli na krátku návštevu... Nové hračky a výzdoba nám to značne uľahčili. A veríme, že čoskoro svet rozkvitne :)