• Červená fáza a karanténa

• 24.1.2022

Dňom 24.1. 2022 začala triedam VČIELKY a ŽABKY karanténa z dôvodu pozitívnych prípadov ochorenia

COVID -19 v týchto triedach. Karanténa bude trvať do 30.1.2022.V prípade akýchkoľvek zmien Vás budeme informovať.

• Január v žirafkovej triede.

• 20.1.1984

Žirafky sa tešia novým objavom, aktivitkám a hrám v kruhu svojich rovesníkov. Spoznávanie tajomstiev prenášania zvuku pohárikmi či miešania farieb bolo pre našich maláčikov novinkou. Pomaly, ale isto spoznávame svet Hejného matematiky v prostredí kociek.

• Požehnanie škôlky na Vansovej

• 19.1.2022

Sme vďační otcovi Matejovi, že nám prišiel požehnať našu škôlku. V každej triede našiel 3 kráľov a pomocníkov, ktorí mu ochotne asistovali.

Požehnanie v zebričkovej triede.

• Guľa, valec a kocka - ŽABKY

• 18.1.2022

Deti podľa hmatu rozpoznali guľu, kocku alebo valec. Následne tieto priestorové tvary modelovali, vytvárali z plastelíny. Deti boli veľmi šikovné.

• Novoročné požehnanie škôlky a nové pomôcky pre deti

• 18.1.2022

Don Juraj k nám zavítal druhý januárový týždeň, hneď po vianočných prázdninách. Už sme sa naňho všetci veľmi tešili. Predškoláci si preňho prichystali aj darček v podobe kresieb. Ako na Nový rok tak po celý rok ..... v duchu tohto hesla sme sa pustili do skúmania nových edukačných pomôcok a hier.  V triede žabiek vznikol nový čitateľský kútik.

• Video pozdrav od najmenších Žirafiek.

• Žirafky prajú  Vianoce plné Lásky!

Video pozdrav od najmenších Žirafiek!

​​​​​​Žirafky tancujú tanec hviezdičiek a prajú všetkým deťom, rodičom, babičkám, deduškom, krstným rodičom a priateľom Vianoce plné Lásky, nech je maličký Ježiško medzi nami!

• Zima v žirafkovej triede

• 9.12.2021

Žirafky si vychutnávajú zimné aktivity, všeličo tvoria, hrajú sa nové hry, učia sa pisene, básne a tance i spoznávajú svet matematiky podľa profesora Hejného. Vonku si užívajú sneh a všetky radosti, ktoré nám prináša. Prechádzame spolu adventom, z oznamujeme sa s betlehemskými postavami a tešíme sa na Vianoce!

Treba chytiť kapra...

• Sv. Alžbetka Uhorská, naša patrónka!

• 18.11.2021

Oslavujeme sviatok našej patrónky, sv. Alžbetky Uhorskej. Deti sa dozvedeli mnohé zaujímavé príbehy z jej života. Inšpirovaní jej láskou k blížnym, chudobným a trpiacim sme sa snažili robiť dobré skutky a vkladať ruže do košíka sv. Alžbety. Pani učiteľky zahrali deťom bábkové divadlo o jej živote a celý týždeň ponúkali deťom pestré aktivity spojené s poznávaním našej patrónky. Alžbetka, Alžbetka, si naša patrónka, Alžbetka, Alžbetka, priveď nás do neba!

• Procesia k Trnavskej Panne Márii

• 12.11.2021

Z príležitosti začiatku Novény k Trnavskej Panne Márii sme si aj my s deťmi pripomenuli dávne udalosti. Zázračným spôsobom boli Trnavčania ochránení pred nákazlivou chorobou morom. Deti sa zahrali na obliehanie mesta, zahalili sa hmlou," pozbierali lieky " proti moru a na záver získali pamätnú listinu, ktorú dostali za štafetový beh. Aktivitku ukončili procesiou k jaskynke Panny Márie na našom dvore.

• Informácie o opatreniach

• 9.11.2021

Milí rodičia ponúkame vám grafický náhľad opatrení, ktoré sme nastavili v našej MŠ, keď príde k zhoršeniu situácie. Tieto informácie vám prišli aj emailom. Sledujte prosím farbu našej WEB stránky, ktorá vám napovie v akej fáze Covid automatu sa nachádzame. Ďakujeme, že dodržujete všetky opatrenia.

• Škôlka v pohybe-Opičky

• V rámci projektu Škôlka v pohybe nás v stredu  27.10.2021 navštívil Dávid Miškovič, pôsobiaci ako futbalový tréner v klube Spartak Trnava. Dávid si pre našich predškolákov pripravil ozajstný futbalový tréning a tí sa nachvíľu stali malými futbalistami. Tréning sa deťom veľmi páčil a my ďakujeme Dávidovi za jeho návštevu a čas, krorý venoval deťom.